כל ישראל עֲרֵבִים

בימים אלו השסע החברתי במדינה גדול מתמיד. אחת הסיבות העיקריות לכך היא חוק הלאום.

אתמול נכחו עשרות אלפים בהפגנה בכיכר רבין כנגד החוק.

לא משנה אם אתם מסכימים עם זה או לא, אם אתם חושבים שהחוק הוא טעות או הכרחי ונכון.

תעצרו שניה!

שימו לב שבתוך המאבק הלגיטימי של קולות המיעוטים ובהם אחיי הדרוזים, הבדואים, המוסלמים והנוצרים שרוצים בטובת המדינה, שתורמים לה ומעוניינים להיות חלק ממנה, ולכן נפגעו מהחוק, ועם התמיכה מאלה המגזר היהודי שבאמת מרגישים שהנוסח הקיים פוגע בנו, יש מי שמנסה לתפוס טרמפ וללבות את האש.

ולא מדובר במשבר פוליטי בין ימין או שמאל- מדובר במשבר חברתי רחב יותר.

ארגונים רבים שרוצים ברעת המדינה מתסיסים. חברי הרשימה המשותפת מאיימים שיעזבו את הכנסת בשל החוק (אל תטעו- לא באמת אכפת להם מאזרחי המדינה ערביי-ישראל), וברחבי העולם תוקפים את ישראל ומשתמשים שוב במילה "אפרטהייד" כדי לתאר את מה שקורה כאן.

המדינה שלנו חזקה, וב-70 שנותיה עברה משברים גדולים יותר, וגם את זה היא תעבור.

אבל חשוב שנבין אחד את השני- שהמדינה ותומכי החוק יבינו שיש כאן רצון אמיתי ומבורך של בני מיעוטים להיות חלק מהמדינה, ושגם אנחנו בני המיעוטים והיהודים שמזדהים איתנו , נבין את רצון התומכים לעגן בחוק את היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית. אבל חשוב גם ששני הצדדים יבינו שיש כאן צד השלישי – אותו הצד שרוקד על הדם, ומרוויח מכל המשבר שנוצר כאן. ומה שהוא מרוויח יקר יותר מהון פוליטי- זה להרוס את המדינה שלנו מבפנים.

המאבק שלהם הוא לא המאבק שלנו.

אנחנו רוצים להיות חלק מהמדינה, הם רוצים קרע חברתי. אנחנו רוצים להבליט את השוויון שקיים במדינה, הם רוצים להבליט את השסע. אנחנו גאים להיות ישראלים ולתרום למדינה, הם גאים להיות אנטי-ישראלים ולפגוע במדינה.

לכן, חשוב לנהל את המאבק הזה נכון, בצורה דמוקרטית (כי לא משנה מה יגידו- ישראל היא המדינה הדמוקרטית האמתית והיחידה במזרח התיכון), ולהגיע להסכם שירצה את הצדדים ויכבה את האש שפרצה כאן.
וחשוב שזה יתנהל בצורה מסודרת ומכבדת, כדי לשמור על החברה שלנו.

כי בסוף אנחנו המיעוטים שתורמים ורוצים להיות חלק מהמדינה לא נמצאים בצד ההוא של המתרס, אנחנו יחד אתכם, באותו צד. בצד ההוא יש את אותם המתנגדים למדינה ואלו שמחפשים לפגוע בה.

המצב בדרום הוא קשה, המצב בצפון נפיץ. ביום בו תפרוץ מלחמה (ולצערי נראה שזה עניין של זמן) אנחנו נשכח מכל דבר, מכל חוק, ונלחם יחד כתף אל כתף לטובת המדינה.

כי המדינה שלנו יקרה לנו מכל וקודמת לכל. כולי תקווה שנצא מחוזקים מכל הנושא של חוק הלאום ובמהרה, זה האינטרס הלאומי.

#כל_ישראל_עֲרֵבִים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s