עמותת "ביחד- עֲרֵבִים זה לזה"

 

מצגת זאת דורשת JavaScript.

עמותת "ביחד- ערבים זה לזה" הוקמה במאי 2018 מתוך רצון של צעירים במגזר הערבי לשנות את הכיוון אליו הולכת החברה הערבית ולהוביל לחיבורה למדינה ולחברה הישראלית.

פעילות העמותה מתמקדת במישורים החברתי, החינוכי והאזרחי, מתוך מטרה להשפיע על צעירים במגזר הערבי, לסייע בגיבוש הזהות הישראלית שלהם ולהובילם להרגשת שייכות למדינה.
העמותה פועלת בקרב צעירים במגזר הערבי בעזרת קיום הרצאות ופעילויות וחשיפתם לתכנים הקשורים במדינה מתוך הבנה כי מערכת החינוך בחברה הערבית אינה משקפת את המציאות המלאה על מדינת ישראל, משמיטה בכוונה חומר לימודי שיכול ליצור את אותה תחושת שייכות למדינה, ולעתים נוקטת בנרטיב המתנגד למדינה.
העמותה מקיימת ותקיים שת"פים עם גופים ממשלתיים וארגונים חברתיים נוספים כדי להוביל את הצעירים מהמגזר הערבי לעתיד טוב יותר בעזרת מתן הזדמנויות וכלים שיסייעו בשילובם בחברה הישראלית. בעזרת מיזמים, פעילויות ופרוייקטים משותפים במגוון תחומים ניתן ליצור קירבה וחיבור בין צעירים מהמגזר הערבי ומהמגזר היהודי שיתבססו על כבוד הדדי, אמון וסולידריות.
העמותה פועלת בנוסף להגברת ההסברה והעלאת המודעות הארצית למצב החברתי של המגזר הערבי ולבעיותיו הבוערות, כדי להוביל לשיפורו.
העמותה מעודדת מעורבות, עשייה ולקיחת אחריות של הצעירים על עתיד החברה כולה

מבחינת העמותה, החברה הערבית היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל וזה דורש הכרה בכך וקבלה מצד שני הצדדים. מבחינת העמותה אין סתירה בין המוצא והדת לבין הזהות הישראלית, ומדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית שיש בה מקום שווה לכל אזרחיה ובתנאי שבאמת ירצו בכך.

חזון העמותה:

1) חיבור המגזר הערבי אל החברה הישראלית ויצירת חברה אחת מאוחדת ומגוונת במדינה, החיה בשוויון, בהדדיות ובדו קיום.

2) עידוד גיוס צעירים מהמגזר הערבי לשירות הלאומי, כולל ליווי ותמיכה בזמן השירות ולאחריו.
המוטו שלנו "לשרת את המדינה וגם לשרת את הקהילה".

3) טיפול בבעיות הבוערות במגזר הערבי בפרט ובחברה הישראלית בכלל. 
בין השאר באלימות ופשיעה, אלימות נגד נשים, נשק לא חוקי, תאונות הדרכים, חינוך, תעסוקה ותשתיות.

4) לפעול בזירת ההסברה ולחשוף בארץ ובעולם את הקול הערבי השפוי שמעוניין להיות חלק אינטגרלי בחברה הישראלית.

מודעות פרסומת