עמותת "ביחד- עֲרֵבִים זה לזה"

מצגת זאת דורשת JavaScript.

עמותת "ביחד- ערבים זה לזה" הוקמה במאי 2018 מתוך רצון של צעירים בחברה הערבית להוביל שינוי חברתי, לגשר על פערים ולקדם שותפות ישראלית.

פעילות העמותה מתמקדת במישורים החברתי, החינוכי וההסברתי.

העמותה מאמינה בהשתלבות ובצורך לקדם את החברה הערבית ולהשפיע מבפנים. העמותה פועלת לקידום מנהיגות צעירה חדשה בחברה הערבית שתיתן ביטוי לקול שדוגל בשפיות ושותפות. העמותה תקדם פעולות ויוזמות חברתיות שונות שיובילו להיכרות בין יהודים וערבים וניפוץ דעות קדומות ולקידום חיים משותפים בכבוד הדדי.

העמותה גם לוקחת חלק פעיל בהסברה הישראלית מתוך רצון שערבים ישראלים ייצגו את ישראל ויציגו את המציאות האמיתית במדינה ללא פילטרים.

חזון העמותה:

1) החברה הערבית היא חלק אינטגרלי במדינת ישראל והעמותה פועלת לחיבור החברה הערבית אל החברה הישראלית ויצירת חברה אחת מאוחדת ומגוונת במדינה, החיה בשוויון, בהדדיות ובדו קיום.

2) עידוד התנדבות צעירים מהחברה הערבית לשירות הלאומי אזרחי, מתוך רצון לקדם את הקהילה הערבית, לתרום למדינה ולהוביל להשתלבות הצעירים במדינה. המוטו של העמותה: "לשרת את המדינה וגם לשרת את הקהילה".

3) דרך עשייה חברתית להוביל למענה וטיפול בבעיות הבוערות ובאתגרים הגדולים בחברה הערבית בפרט ובחברה הישראלית בכלל. בין השאר באלימות ופשיעה, אלימות נגד נשים, נשק לא חוקי, תאונות הדרכים, חינוך, תעסוקה ותשתיות.

4) לפעול בזירת ההסברה ולחשוף בארץ ובעולם את המציאות הישראלית האמיתית ואת הקול הערבי השפוי שמעוניין להיות חלק אינטגרלי בחברה הישראלית.