מנכ"ל העמותה

photo

יוסף חדאד, ערבי ישראלי, בן 37.

נולד בחיפה כאח שני מתוך ארבעה, ובהמשך עבר עם משפחתו לנצרת.

בגיל 18 החליט להתגייס לצבא בהתנדבות.

את השירות הצבאי שלו עשה בחטיבת גולני. בהמשך סיים קורס מ"כים בהצטיינות ולאחר מכן שובץ בגדוד 51.

בשנת 2006 ולקראת שחרור משירות סדיר פרצה מלחמת לבנון השנייה. במהלך הלחימה איבד שלושה מפקדים ובהם גיבור ישראל רועי קליין, שבעה חברים לנשק וחייל שעליו פיקד. בקרב בבינת ג'ביל ארבעה ימים לפני הפסקת האש, נורה על הכוח שלו טיל קורנט שפגע בקיר לידו וכתוצאה מההדף והרסיסים נפצע קשה מאוד, נקטעה רגלו ונפגע בעוד מספר מקומות בגוף ובפנים. 

את תהליך השיקום סיים אחרי כמעט שנה. בעזרת טיפול מסור, הרבה אמונה וכוח רצון השתקם, רגלו חוברה מחדש והוא אף משחק כיום כדורגל כתחביב ורץ מדי שבוע 10 קילומטר.

מתוך התהליך שעבר בפציעה, החליט להקדיש את חייו למטרות הסברה והסתובב ברחבי העולם כדי לספר על הצדדים היפים של המדינה ועל ההזדמנות האמיתית שמקבלים ערביי ישראל. כערבי ישראלי הוא ייצג בעולם את הפנים האחרות של החברה הערבית. בין השאר יצא למשלחות הסברה והרצה בפני סטודנטים בקמפוסים בארה"ב, בפני קהילות יהודיות ונוצריות, בפרלמנטים בעולם, ונאבק בארגוני החרם על ישראל ובגלי האנטישמיות החדשה בעולם.

לאחר שהרגיש כי בזמן שהוא נלחם בחוץ על המדינה, החברה הערבית מבפנים נמצאת במשבר ולא משתלבת בחברה הישראלית, החליט להקדיש את זמנו בכדי לתרום מבפנים לחיבור החברה הערבית לחברה הישראלית, ולפעול בעשייה פנים-חברתית בתוך החברה הערבית שתוביל להתקדמות ולצמצום פערים. בנוסף רצה לפעול ליצירת ייצוג חדש עבור הקול הצעיר והשפוי בחברה הערבית. וכך נולדה עמותת "ביחד ערבים זה לזה".

משלבי תיכנון העמותה ומרגע הקמתה משמש יוסף כמנכ"ל, כפנים של העמותה ומוביל החזון שלה.

יוסף הוא בוגר תכנית LEAD20 למנהיגים צעירים מרחבי העולם באוניברסיטת MIT ומחזיק בניסיון תעסוקתי ניהולי בשלל תפקידים, בעבודתו האחרונה שימש כסמנכ"ל בחברה למחקרי שוק. בנוסף משמש כיועץ אסטרטגיה לעסקים וחברות ומרצה. יוסף מרצה מסביב לעולם, וגם הרצה באירוע רשמי של טד. במקביל לפעילותו בעמותה הוא גם משמש ככתב של i24 ומשם משפיע על דעת הקהל בעולם הערבי. יוסף גם קיבל פרק על חייו בספר ISRESILIENCE. יוסף נבחר שנתיים ברציפות לרשימת 50 הפעילים הפרו ישראלים המשפיעים ביותר בעולם, בסוף שנת 2021 זכה בפרס "האור של ישראל" מטעם משרד החוץ והוא גם זוכה פרס בגין לשנת 2022.

לאחר שהוביל חיילים בשדה הקרב, ניהל מאות עובדים מכל המגזרים בתחום מחקרי השוק וקיים הרצאות מסביב לעולם, כעת הוא עומד בראש העמותה כדי להוביל אותה לעבר היעד, להביא את השינוי המיוחל לחברה הערבית ולמדינת ישראל.