אוניברסיטת "איר אה לואר", פריז

בפתח שיחה שקיים מנכ"ל העמותה עם סטודנטים באוניברסיטת "איר אה לואר" בפריז, הוא ביקש שיגידו לו את כל מה שהם יודעים על מדינת ישראל ובפרט על חיי ערביי ישראל.
כך מספר יוסף חדאד, מנכ"ל העמותה: "שמעתי מהסטודנטים על מדינה שמפעילה משטר אפרטהייד, מדינה שסוגרת את ערביי ישראל ביישובים מוזנחים מאחורי גדרות, חומות ומחסומים בצפיפות נוראית. שמעתי על מדינה שחייליה יורים בילדים ערבים סתם כך ברחוב. ושמעתי עוד מגוון גדול של סיפורים מסמרי שיער על מדינה עוינת, גזענית וקיצונית.

כשסיימו לספר לי את מה שיודעים על ישראל, שאלתי אותם מהיכן הם יודעים את כל זה.
התשובה הפעם הייתה חד משמעית – זה מה שפורסם בתקשורת.
ואז הצגתי את עצמי, אמרתי להם שאני אזרח ערבי ישראלי, ושאני אספר להם עכשיו את האמת.

שעה לאחר מכן, אני יכול להגיד בסיפוק שרובם הודו לי על כך שפתחתי את עיניהם וחשפתי להם את המציאות האמתית. אמרתי להם שכמו כל מדינה אחרת, גם מדינת ישראל לא מושלמת ויש בעיות שקיימות בחברה שלנו, אך לצד זה הצגתי גם את הדרכים לפתור את אותן הבעיות.
וכמו בשיחות הקודמות שקיימתי גם הפעם קיבלתי הבטחה שיגיעו לארץ לביקור.

הסיקור של הנעשה בישראל בזירה הבינלאומית הוא שלילי, מוטה ועוין. יחד עם תנועות וארגונים המפיצים שקרים ועם גל האנטישמיות החדשה- יש שנאה גדולה כלפי המדינה שלנו שניזונה משקרים והסתות.

המסע הראשון שלי לאירופה הסתיים ואני יכול להגיד שאני יוצא ממנו עם שתי תובנות בולטות:

1. אסור לנו להפקיר את זירת ההסברה.

2. עלינו להיות מאוחדים וחזקים מבפנים, על אף המחלוקות הקיימות, כדי שנוכל יחד לשמור על המדינה שלנו, שאנו כל כך אוהבים, נגד כל אלו המנסים לפגוע בה."

*הצטערתי מאוד לשמוע על הפיגוע היום בגוש עציון. אני משתתף בצערה של משפחת פונד על הירצחו של ארי. בחייו היה פעיל הסברה של ישראל, ובמותו היה גיבור, שבשארית כוחותיו רדף אחרי המחבל וירה בו כדי שלא ירצח אחרים.
יהי זכרו ברוך.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s