אתם שומעים את זה? לא? תתרכזו ממש טוב, בדיוק! שומעים את השקט.

אתם שומעים את זה? לא? תתרכזו ממש טוב, בדיוק! שומעים את השקט.

בחודשיים האחרונים נהרגו ביפו 5 צעירים מהמגזר הערבי. שמעתם על כך? שמעתם את השמות האלו: מוסא סאלח מחמיד, ראמי פטאירגי, חיה מלוק, נורה מלוק וסאמר חטיב? רוב הסיכויים שלא. הדיווחים על כך עלו וירדו במהרה, לא פתחו מהדורות ולא עוררו שיח נרחב. חמישה אזרחים במדינה נרצחו תוך תקופה קצרה בעיר מרכזית בארץ וזה עובר בדממה. אי אפשר להתייחס לכך שאותם אזרחים שייכים למגזר הערבי כשמדברים על כך.

רצח החפים מפשע במגזר הערבי זו תופעה חמורה ונרחבת. הסיבות שמובילות לכך הן המצב החברתי במגזר והבעיות הבוערות בחברה ובהן הפשע והנשק הלא חוקי, האלימות כלפי נשים על רקע כבוד המשפחה, ומערכת החינוך הלקויה. האחריות על בעיות אלו היא של הנציגים שלנו בכנסת- הרשימה המשותפת. הם אלה שצריכים להציף את הבעיות, לדאוג שהמדינה תשים בסדר העדיפות שלה את הטיפול בהן. הם צריכים לא לנוח ולהפוך את המדינה כדי להילחם בהן! הם צריכים להוציא את כולנו להפגנות ומחאות כדי למגר את התופעות האלו.
אבל הם לא עושים את זה. כלומר כן, הם מוציאים את הציבור להפגנות אבל בגלל ענייני חוץ. מה שקורה אצלנו מבפנים? לא מעניין אותם. הם מפקירים אותנו. הם אולי יתנו תגובה לקונית לתקשורת בנושא, אבל זה רק כדי לסמן וי ולהמשיך לעסוק בהסתה ופילוג.

אבל לידיעתכם חברי הכנסת מהרשימה המשותפת, אנחנו לא מתכוונים לתת לזה לעבור בשתיקה. אנחנו האזרחים נתאחד ונפעל לשינוי סדר העדיפויות. כי בניגוד לכם- לנו באמת אכפת מהחברה שלנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s